Новини з регіонів

Головна » 2017 » Грудень » 18 » Фінал кубка Сарненського району - 2017!
7:39 PM
Фінал кубка Сарненського району - 2017!
Визначенням абсолютного чемпіона Сарненського району завершився шаховий сезон 2017 року. До фінального турніру були запрошені кращі шахісти за підсумками розіграшу відкритого кубка 2017. Таким чином, 12 спортсменів зійшлися в особистих протистояннях, що були організовані за коловою системою в 11 турів з класичним контролем часу. Відразу можна констатувати, що вдруге переможцем зі значним відривом від інших став представник Дубровиці Олексій Жакун. Зі старту турніру його переможна стратегія принесла результат, який вилився у 5,5 очок із шести турів. Втрата очок для Олексія відбулась лише тактичною нічиєю проти безпосереднього конкурента Олександра Параниці, решту опонентів у першій частині турніру (Римарчука, Клімцова, Параницю Віктора, Абрамчука та Галагана) майбутній переможець переміг і комфортно підійшов до останніх партій. Переможний настрій зберігся також після звитяг у партіях проти Якимчука та Копищика, а нічия проти найближчого переслідувача Толочика та рівна гра інших учасників дозволили вже за два тури до фінішу Жакуну стати недосяжним для інших. Тож Олексій здобув 9 очок став абсолютним чемпіоном Сарненщини – 2017!

Доля другого місця вирішувалась між Толочиком та Олександром Параницею. Перемога представника Костополя в особистій зустрічі дев’ятого туру давала гарні шанси на успіх проте невдача в фінішній дуелі проти Абрамчука вивела на друге місце все-таки Олександра Параницю. Його фінальний здобуток 6,5 очок. Третім закінчив змагання Толочик, який маючи 6 очок за додатковими показниками (коеф. Бергера) випередив Петра Куклу. П’ятим фінішував Віталій Годунко, який набрав 5,5 очок. Хочеться відзначити, що турнірний шлях майже всіх учасників за виключенням переможця був надзвичайно тісним, аж настільки, що перед двома останніми турами принаймні 8 шахістів мали шанси на підсумкове друге місце і вирішальними виявились саме заключні партії турніру.

Турнір і позазмагальні організаційні моменти, традиційно в Сарнах у цьому році були на найвищому рівні. І за підведенням підсумків змагального року кожен з учасників щиро бажав продовження масштабного шахового руху із залученням ширшого кола учасників, особливо школярів, у наступному році.