Новини з регіонів

Головна » 2012 » Жовтень » 3 » Кубок Здолбунова - 2012!
1:17 PM
Кубок Здолбунова - 2012!
Чергові змагання з шахів завершилися 30 вересня у Здолбунові – цього разу 14 спортсменів виборювали перехідний Кубок Здолбунова. Серед реальних претендентів на перемогу не вистачало лише Володимира Ковальчука. З перших турів і до середин дистанції впевнено лідирував Юрій Кошмак – 6,5 очка з 7 можливих. У восьмому турі у принциповому поєдинку Кошмак-Борзенко фортуна посміхнулась Йосипу після грубої помилки опонента у цейтноті. Боротьба загострилась, перед останнім туром у Йосипа Борзенка 10,5 очка, у Юрія Кошмака і Ігоря Намінського по 9,5 очка. Все вирішувалось буквально на останніх секундах у поєдинках Бойчук-Кошмак та Намінський-Борзенко. Спочатку Кошмаку не вистачило одного ходу щоб оголосити мат голому королю Бойчука – впав контрольний прапорець годинника і, в результаті, нічія. У іншому поєдинку Ігор Намінський у разі перемоги вигравав Кубок, однак, дотиснути Йосипа Борзенка йому так і не вдалося – також нічія.

Таким чином Йосип Борзенко фінішував першим з 11 очками з 13 можливих і повернув собі Кубок, який втратив минулого року. У Ігоря Намінського і Юрія Кошмака по 10 очок, однак, у Намінського кращі показники за системою коефіцієнтів і друге місце. Призери нагороджені грамотами Здолбунівської райдержадміністрації та подарунками обласної федерації шахів.

Потрібно відмітити досить вдалу гру наймолодшого учасника – Владислава Бойчука – у нього три бойові нічії проти трійки призерів. Однак здобуток у 6,5 очка приніс йому лише сьоме місце. Гра Владислава справила враження і при подальшій наполегливій підготовці його чекають перемоги.