Середа, 2021-06-16, 6:26 PM
Вітаю Вас Гість
Федерація
Дитячі змагання
Кращі юні шахісти
Турнір: Святий Миколай
(2011 р.н. та молодші)
# Name Region
1 Новоселец-й Арсен Рівне
2 Комар Іоанн Дубно
3 Дем'янчук Микита Рівне
4 Василевсь-й Вадим Здолбунів
5 Прушковсь-й Влад Рівне
6 Міщук Павло Вараш
7 Самохович Свято-в Рівне
8 Пивовар Данило Рівне
9 Сибірьов Анатолій Рівне
10 Малюк Владислав Рівне
(2009-2010 р.н.)
# Name Region
1 Калько Назарій Гоща
2 Данилюк Олесь Рівне
3 Озімковсь-й Даниїл Рівне
4 Войтович Дмитро Рівне
5 Когут Ксенія Рівне
6 Загребел-й Стефан Костопіль
7 Кравчук Ангеліна Вараш
8 Циголоко Андрій Костопіль
9 Нагорний Андрій Рівне
10 Вознюк Володя Костопіль
(2006-2008 р.н.)
# Name Region
1 Криворучко Коля Рівне
2 Красовсь-й Богдан Костопіль
3 Мамонець Дмитро Рівне
4 Броварський Денис Рівне
5 Лук'яник Анна Рівне
6 Мельник Богдан Рівне
7 Осипенко Максим Вараш
8 Нітяговський Ілля Здолбунів
9 Кушнір Ілля Рівне
10 Матвієнко Дарина Рівне
(2003-2005 р.н.)
# Name Region
1 Іванчук Сергій Костопіль
2 Смикало Северин Рівне
3 Громова Ольга Рівне
4 Кальчук Віталій Рівне
5 Лобанов Данило Вараш
6 Булик Кирило Костопіль
7 Кондратюк Віка Рівне
8 Шинкарчук Богдан Рівне
9 Новацький Віталій Рівне
10 Тхорик Владислав Рівне
Фото зі змагань
Як би Ви зіграли?
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рівненська федерація шахів

Шахи для дітей

Головна » FAQВже давно відомо, що більшість основних навиків, спосіб мислення та вміння приймати рішення, закладаються в дитинстві. Саме тому так важливо з самого раннього віку привчати свою дитину до самостійного мислення, тренувати її пам'ять і розвивати вміння абстрактно мислити. Таке навчання має бути не лише корисним, а й цікавим. А що може бути більш захоплюючим і одночасно повчальним, як не шахова гра: протистояння чорного і білого королівств?

Дослідження показали, що цілеспрямоване навчання дітей основам древньої гри сприяє успішності навчання дітей в школі та їх соціальному розвитку. Для розумової роботи шахи означають те саме, що спорт для фізичного вдосконалення.

Навчання шахам виконує декілька функцій у розвитку дитини:

Пізнавальну: розширює кругозір, вчить думати, запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, розвиває винахідливість та логічне мислення.

Виховну: формує цілеспрямованість, витримку, волю, посидючість, уважність і зібраність. Дитина, яка навчається цій грі, стає самокритичною, звикає самостійно думати, приймати рішення, боротися до кінця, не сумувати при невдачах.

Естетичну: збагачує внутрішній світ, розвиває фантазію, вчить радіти комбінаціям.

Фізичну: спонукає приділяти час фізкультурі, щоб вистачало сил і витривалості сидіти за шаховою дошкою.

Корекційну: допомагає гіперактивному малюку стати спокійнішим, врівноваженим, вчить непосиду тривало зосереджуватися на одному виді діяльності.

Найбільш розповсюджена інтелектуальна гра, в яку грають близько 500 млн. людей в 167 країнах.

Універсальна, без бар’єрів у віці, статі, раси, фізіологічних можливостей чи мовних.

Позитивний імідж, розумова гра, без негативу.

Навчальні та соціальні вигоди.

В.Сухомлинський, педагог: "Без шахів неможливо уявити повноцінного виховання розумових здібностей і пам’яті. Гра в шахи повинна увійти в життя початкової школи як один з елементів розумової культури".

Г.Клаус, науковець: "Точне логічне мислення легше тренувати з допомогою шахової гри, ніж використовувати для цієї цілі навчальні посібники з логіки".

Г.Простак, шаховий тренер: "Шахи корисні і з медичної точки зору. Якщо дитина непосидюча, не може зосередитися, то після занять в гуртку він поступово позбувається від цих недоліків. В зв’язку з цим доречно згадати відому фразу Олександра Альохіна: "З допомогою шахів я сформував свій характер".

Х.Капабланка, екс-чемпіон світу з шахів: "Шахи - щось більше, ніж просто гра. Це інтелектуальне проведення часу, в якому є певні художні властивості та багато елементів наукового. Для розумової роботи шахи означають те саме, що спорт для фізичного вдосконалення".

В.Крамник, екс-чемпіон світу з шахів: "Шахи корисні для розвитку правильного мислення. На мій погляд, інтеллектуальний розвиток дитини не менш важливий, а можливо і більш важливий, ніж фізичний. Фізичний розвиток можна надолужити, а інтелектуальний - не завжди. Тому я вважаю, що обов’язок батьків - розвивати дітей інтелектуально. Шахи - не єдина можливість, але достатньо доступна і цікава для дітей".

Г.Каспаров, екс-чемпіон світу з шахів: "В дітей, які займаються шахами, суттєво покращуються результати не тільки в математиці, але і в інших предметах. Школяр починає самостійно мислити, і це саме головне. Соціальні бар’єри зникають. Гра може об’єднувати всіх. В дитини розвивається почуття відповідальності. Твій хід – вся відповідальність на тобі. Особистість по-справжньому росте з шахами".

Р.Реті, гросмейстер, в молодості - учитель математики: "В юності в мене було два улюблених заняття: математика і шахи. Причина, по якій я віддав перевагу шахам математиці, може здатися необізнаному дивною, а то і парадоксальною: в шахах більше життя, ніж в математиці".

К.Ілюмжинов, Президент ФІДЕ: "Шахи можуть безпосередньо впливати на інтелектуальний розвиток особистості в ХХI віці, готуючи підростаюче покоління до успішної життєдіяльності в різних соціально-побутових і виробничих сферах нашого суспільства".

Дослідження показують, що найбільш оптимальний вік початку навчання дітей шахам становить: 5-7 років. Абсолютно всі діти мають таланти, і питання про їхні успіхи - це питання про систему викладання.

На першому етапі навчання дітей потрібно ознайомити з дошкою, шаховими фігурами та опрацьовувати з ними найпростіший шаховий матеріал, детально вивчаючи ігрові можливості кожної фігури, її силу і слабкості.

Важливим моментом занять є діяльність самих дітей, коли вони спостерігають, порівнюють, класифікують, групують, роблять висновки, з'ясовують закономірності.

Початковий курс з навчання шахів повинен бути максимально простий і доступний. Особливий акцент робиться на практичній частині, ігровій діяльності та розігруванні завдань. Це допомагає дітям швидко і легко засвоїти нові знання та навички.

На наступній стадії діти поглиблюють уявлення у всіх трьох стадіях шахової партії - дебюті, міттельшпілі і ендшпілі.

Вивчаються основні принципи гри в дебюті, розглядаються класичні шахові партії. У міттельшпілі увага приділяється розвитку комбінаційного зору, базовим принципам планування, найпростішим методам реалізації матеріального і позиційного переваги. При цьому з усього достатку шахового матеріалу відбирається максимально орієнтований на розвиток матеріал.

До практичної частини підключаються тематичні матчі, консультаційні партії. На заняттях аналізуються зіграні партії, знаходяться і викорінюються допущені помилки.

Потім діти починають брати участь у дитячих турнірах, здобувати перемоги і, нерідко, - завойовувати свої перші медалі! На цьому етапі Вам першим помічником буде Рівненська обласна федерація шахів!

Пропонуємо Вашій увазі рекомендований дитячо-юнацькою комісією Федерації шахів України примірний факультативний курс навчання "Шахи - школі" (1-4 клас), який можна використовувати, як шаховим інструкторам в роботі шахового гуртка, так і батькам при самостійному навчанні власних дітей.


Організовує різноманітні шахові змагання, в тому числі дитячі, з метою підвищення рівня шахової майстерності учасників та пропаганди здорового способу життя.

Висвітлює результати шахових змагань на сайті Федерації та в засобах масової інформації.

Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо навчальних та соціальних вигод занять шахами, в першу чергу - дітям.

Співпрацює з органами державної влади, місцевого самоврядування, депутатами Рад різних рівнів, спонсорами та меценатами в просуванні гри в маси.

Допомагає:
1) навчанню шаховій грі дітей можливостями Федерації та партнерів;
2) впровадженню в навчальних та інших закладах шахових гуртків, секцій.

Приймайте участь у шахових змаганнях, власним прикладом стимулюючи підростаюче покоління до шахових занять.

Навчайте шаховій грі дітей власними силами або зверніться за допомогою до Рівненської обласної федерації шахів.

Допоможіть Рівненській обласній федерації шахів фінансово чи в іншому плані для виконання завдань щодо популяризації шахів.

Запропонуйте взаємовигідну організацію шахових заходів.

Контактна інформація на сторінці: Рівненська федерація шахів!

Напишіть нам на електронну адресу (rivnechess@ukr.net).

Скористайтесь послугою: Зворотній зв’язок!