Користувачів: 0

Головна » 2013 » Грудень » 9 » 11 етап Кубка Рівненської області - 2013!
12:23 PM
11 етап Кубка Рівненської області - 2013!
8 грудня в Острозі завершився заключний 11 етап Кубка Рівненської області з шахів 2013 року, який пройшов за швейцарською системою в 9 турів. Взяли участь у турнірі шахісти з Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Дубенського, Дубровицького, Здолбунівського, Костопільського, Острозького, Рівненського районів та міста Рівне, а також гості з Хмельницької та Тернопільської областей, всього 49 учасників. З результатом 8 очок з 9 можливих переможцем змагання за додатковими показниками став представник Рівного – Матвійчук Олександр, 2 місце у Янюка Володимира з Шепетівки (8 очок), 3 місце у Іванова Андрія з Нетішина (7,5 очок). Кращі спортсмени отримали цінні подарунки, а перша вісімка шахістів Рівненщини здобула бали в загальний залік Кубка області. Турнір відбувся за організаційних зусиль Рівненської обласної федерації шахів (Президент – Ковальчук Володимир), директора будівельної компанії «Вежа» Григорія Аршинова, Острозької міської ради та був присвячений пам’яті місцевому любителю шахів – Йосипу Аршинову.

Турнір видався безкомпромісним з великою кількістю несподіваних результатів, що дало можливість окремим учасникам вибороти вперше в сезоні дуже високі місця. А допомогли їм в цьому неочікувані результати низки партій рейтинг-фаворитів, які втрачали очки в поєдинках, де здавалося перемоги їм забезпечені. І тільки Матвійчук Олександр та Янюк Володимир не залишали сумнівів у свої перевазі над іншими, перемагаючи тур за туром, доки не зустрілися в очному двобої в 5 турі. Ця партія (Матвійчук-Янюк: 1-0), як вияснилося згодом, стала вирішальною у боротьбі за 1 місце. Хоча, слід віддати належне Володимиру, це була його єдина програна партія. В партіях з іншими фаворитами змагань він здобував тільки перемоги. Також відзначаємо результат Данилюка Василя, який зайняв високе 4 місце (2-ге серед рівненчан), змусивши капітулювати в 7 турі непереможного до того Матвійчука Олександра. Проте останньому цей результат не завадив продовжити свою переможну ходу. В 9 турі жереб звів його на протистояння з принциповим суперником Петренком Олександром, який був дуже мотивований, оскільки за умови перемоги, міг потрапити в число призерів. Проте чемпіон Рівненської області перемагає і вперше в цьому сезоні здобуває 1 місце на етапі Кубка області. Наші вітання! Тоді як, Янюк Володимир з Шепетівки, маючи однакову кількість перемог (8), через гірший коефіцієнт Бухгольца, опиняється на 2 місці. А Іванов Андрій з Нетішина, перемагаючи в 9 турі рейтинг-фаворита Кудрика Андрія, виборює 3 місце.

Таким чином, володарем Кубка Рівненської області з шахів 2013 року став Боришкевич Роман з 55 балами (5+10+10+10+10+10), який став недосяжним для інших після перемоги на попередньому етапі. 2 місце у Кудрика Андрія з 48 балами (10+6+10+8+8+6). 3 місце з 47 балами у Матвійчука Олександра. Незважаючи на здобуття Олександром в Острозі 10 балів, його скарбничка збільшилася тільки на 8 балів, оскільки (за правилами змагань) в загальний залік зараховуються 6 кращих результатів з 11-ти. До останнього етапу в нього бали додавалися наступним чином: 8+8+8+8+2+5=39, а після здобуття перемоги в 11 етапі так: 8+8+8+8+5+10=47.

Острозький етап рівненського Гран-Прі з шахів за останні роки набув особливого статусу. В календарному плані проведення спортивно-масових заходів в місті Острог він займає вагоме місце. Міська влада та представники громадськості всіляко сприяють та допомагають шаховому активу району в організації турніру. Захід завжди відбувається на високому рівні. Крім того, гості турніру мають можливість відвідати історичні місця Острога, в першу чергу – споруди Національної Острозької Академії.