Користувачів: 0

Головна » 2016 » Грудень » 14 » Кубок Здолбунова - 2016!
12:26 PM
Кубок Здолбунова - 2016!
Цьогорічний турнір на Кубок Здолбунова зібрав 18 учасників. Змагання проходили протягом двох днів за швейцарською системою у 9 турів, рапід по 30 хвилин. У перший день змагань одноособовим лідером став Анатолій Кирилюк – 3,5 очка з 4 можливих і в активі перемога над рейтинг-фоваритом Ігорем Кононцем з Костополя. П’ятий тур приніс Анатолію Кирилюку нову удачу – він переміг ще одного претендента на перемогу Юрія Кошмака і, здавалося, що питання переможця турніру вже вирішене. Але далі фортуна відвернулася від лідера – він починає непередбачувано втрачати очки з суперниками, яких мав би перемагати. Особливо відчутного удару він зазнав у 8-му турі через програш Петру Борисюку. За таких обставин перед заключним 9-м туром у лідери вийшов Йосип Борзенко з 6 очками з 8 можливих. На пів-очка від нього відставали відразу четверо шахістів. Для перемоги у турнірі Йосипу достатньо було зробити нічию білими у останньому турі. Однак, принциповий поєдинок з Юрієм Кошмаком він програв. Коли розвіявся туман баталій до фінішу з однаковим результатом 6,5 очок прийшли троє – Ігор Кононець, Юрій Кошмак і Анатолій Кирилюк. За додатковими показниками SB саме у такому порядку розмістились призери. Йосип Борзенко з 6 очками розділив 4-5 місце з Петром Борисюком.

Ігорю Кононцю вручено перехідний Кубок, призери отримали нагороди від Федерації шахів Рівненщини та грамоти Здолбунівської райдержадміністрації. Бездоганно провів суддівство змагань Владислав Бойчук – це його перший досвід!

Цікаво відмітити прекрасний 50% результат 90- річного Михайла Коломійчука, який у очному поєдинку переміг 10-річного Василя Гаркушенка. Скажіть, у якому виді спорту можливо таке, як у шахах: у офіційних змаганнях спортсмени мають різницю у віці 80 років і борються на рівних! Можливо, це навіть рекорд для Рівненщини! А Михайло Коломійчук, сповнений натхнення від виступу у змаганні, вже запросив учасників цього турніру через 10 років на свій 100-річний ювілей!