Головна » 2024 » Червень » 26 » 3 етап Кубка Рівненської області - 2024!
4:25 PM
3 етап Кубка Рівненської області - 2024!
Кубок області

З нагоди 139-річниці міста Сарни проведено 3-й етап кубку Рівненської області з шахів. Змагання проходили у ліцеї №5 (директорка Наталія Параниця). На свято завітали гості з усієї області. В турнірі приймали участь в різні роки чотири чемпіони області та шість переможців етапів відкритого кубка Рівненської області. Це обіцяло непередбачувану запеклу боротьбу. Змагання тривали два дні. Було зіграно рапід в дев'ять турів по 25 хвилин кожному учаснику на партію та 5 секунд на хід. Турнір розпочався відразу з несподіванок. Так, Анатолій Романюк (смт. Клесів) завдав поразки майстру спорту Володимиру Ковальчуку (м. Рівне), Вадим Новак переграє Володимира Галагана, Юний Артем Андрєєв почергово перемагає Ігоря Ліщука (смт. Клесів), Володимира Галагана та Михайла Бедратого (м. Здолбунів). А в третьому турі взагалі за першою дошкою грає самий молодший учасник змагань Михайло Юдін (м. Рівне).

Та поступово досвід бере своє і після третини дистанції без втрат лишилося лише три учасники Олександр Матвійчук (м. Рівне), Ігор Очеретний (м. Рокитне) та Петро Іллюк (м. Березне). А після першого ігрового дня з поміж багатьох чемпіонів неочікувано одноосібним лідером з прекрасним результатом 4,5 очок з 5 став Ігор Очеретний. За ним з півочковим відставанням йшли рівняни і всі Олександри Матвійчук, Кохно, Петренко та представник м. Дубровиця Олексій Жакун. На одне очко відставали Петро Іллюк (м. Березне), Андрій Кудрик (м. Рівне), Володимир Ковальчук (м. Рівне) та сарненчанин Анатолій Кінчур.

Без розкачування почався другий ігровий день. Надолужити втрачене та наздогнати втікача вдалося Володимиру Ковальчуку, Петру Іллюку, Андрію Кудрику. А Олександру Кохну завдяки перемозі в особистій зустрічі взагалі поталанило обійти лідера. Розвязка наступила в останніх двох турах. І хоч більшість партій завершилася внічию, проте Ігор Очеретний свою партію у поєдинку з Олександром Матвійчуком виграв, та набравши 7,0 очок вперше став чемпіоном відбірного етапу Кубку Рівненської області.

Срібну нагороду отримав Олександр Кохно (м. Рівне) у якого також 7,0 очок, але гірші додаткові показники ( коефіцієнти Бухгольця). Бронзову медаль виборов Петро Іллюк (м. Березне) - 6,5 очок.

Кращими серед сарненчан стали Андрій Чернецов, Віктор Параниця та Олександр Абрамчук.

Першість серед ветеренів вибороли Олексій Жакун (м. Дубровиця), Петро Кукла ( м. Вараш) та Олександр Скірканич (м.Здолбунів).

Серед юнаків призери розташувалися в такому порядку: Тимофій Суліковський (м. Вараш), Іван Бортнік (м. Сарни) та Михайло Юдін (м. Рівне). А кращою серед жінок стала юна Ніка Калініна (смт. Степань).