Головна » 2016 » Лютий » 1 » 1 етап дитячого Кубка області - 2016!
5:54 PM
1 етап дитячого Кубка області - 2016!
Шахи для дітей

30-31 січня в Рівному відбувся 1 етап дитячого Кубка Рівненської області з шахів 2016 року серед юнаків та дівчат 2003 р.н. та молодших! Турнір відбувся за швейцарською системою в 9 турів. Змагалися юні представники Здолбунівського, Корецького, Костопільського, Рівненського районів, міста Рівне, а також гості з Волинської, Львівської, Тернопільської областей, всього 45 учасників. З результатом 7,5 очок з 9 можливих переможцем став Манжос Артем з Ковеля, 2 місце в Кальчука Віталія з Рівного, 3 місце в Іванчука Сергія з Костополя. Кращі юні спортсмени нагороджені грамотами та подарунками. Перша вісімка юних шахістів Рівненщини отримала бали в загальний залік дитячого Кубка області. Змагання відбулися за організаційних зусиль Рівненської обласної федерації шахів (керівник – Ковальчук Володимир).

Турнір проходив в напруженій боротьбі, оскільки склад учасників був підсилений кількома перспективними юними шахістами з інших областей. Після першого ігрового дня (5 турів) дещо несподівано одноосібно очолила турнірну таблицю Громова Ольга (Рівне) з 4,5 очками. В наступному турі Оля зіграла внічию. Цим скористалися Манжос Артем (Ковель) та Іванчук Сергій (Костопіль), перемігши своїх суперників. Ці троє з 5 очками розділяли лідерство після 6 турів. За ними розташувалися Кальчук Віталій (Рівне), Смикало Северин (Рівне), Кучер Костянтин (Луцьк) та Загоруйко Антоніна (Почаїв) з 4,5 очками. В 7 турі відбулася важлива партія в боротьбі за 1 місце (Манжос-Іванчук: 1-0), результат якої визначив наступного одноосібного лідера, оскільки в тому ж турі Громова поступилася Загоруйко. На третій дошці Кальчук переміг Кучера і вийшов на зустріч у 8 турі з лідером. Щоб боротися за 1 місце Віталію потрібно було перемагати. Однак центральна партія 8 туру (Кальчук-Манжос) завершилася внічию. В цей час Іванчук перемагає Загоруйко.

Перед заключним туром претенденти на високі місця розташувалися наступним чином: Манжос - 6,5 очки, Кальчук, Іванчук, Смикало, Гнатюк, Булик – по 6 очок, Загоруйко – 5,5 очок. Результати 9 туру на перших дошках (Манжос-Булик: 1-0, Смикало-Кальчук: 0-1, Гнатюк-Іванчук: 0-1, Загоруйко-Бриндецький: 1-0) остаточно визначили місця у верхній частині турнірної таблиці. Перший – Манжос Атем. Наші вітання! За додатковим коефіцієнтом (Бухгальцем) 2 місце посів Кальчук Віталій, здобувши максимальну кількість залікових балів дитячого кубка області (10). Третій – Іванчук Сергій.

Під час закриття змагань, окрім призерів, відзнаки з подарунками отримали рівненчани: краща серед дівчат – Громова Ольга та кращий серед дітей не старше 10 років – Криворучко Микола. Наші вітання!

Наступний етап відбудеться також в Рівному 27-28 лютого.