Никто не умеет играть в футбол, но все всё понимают. Все умеют играть в шахматы, но никто ничего не понимает.

Головна » 2013 » Червень » 10 » 3 етап Кубка Рівненської області - 2013!
3 етап Кубка Рівненської області - 2013!
Відеосюжет на телеканалі РТБ
Стаття в "Рівне вечірнє"
Стаття в газеті "ОГО"
9 червня 2013 року в Млинові завершився 3 етап Кубка Рівненської області з шахів 2013 року, який пройшов за швейцарською системою в 9 турів. В турнірі на призи Голови Рівненської обласної організації Народної Партії Миколи Шершуна змагалися 27 шахістів з Дубенського, Дубровицького, Здолбунівського, Костопільського, Млинівського, Рівненського районів та міст Рівне, Кузнецовськ. Взяли участь у турнірі гості з Волинської та Львівської областей. З результатом 7,5 очок з 9 можливих переможцем змагання став представник Рівненського району – Шинкарчук Максим, 2 місце – Матвійчук Олександр (м. Рівне), 3 місце – Петренко Олександр (м. Рівне). Цінні подарунки отримали шахісти, які зайняли 1-5 місця та 3 кращі шахісти Млинівщини. Чемпіон до того ж отримав красень-кубок. Перша вісімка шахістів Рівненщини здобула бали в загальний залік Кубка області. Змагання відбулися за організаційних зусиль Рівненської обласної федерації шахів (Президент – Ковальчук Володимир) та Млинівського осередку Рівненської обласної організації Народної Партії (Голова - Загоруйко Ігор).

Боротьба в турнірі видалася безкомпромісною. В перший ігровий день максимальний результат показав рейтинг-фаворит Петренко Олександр (5 перемог), в 4 турі обігравши чемпіона області та лідера загального заліку Кубка області Матвійчука Олександра. Проте його переможну ходу в 6 турі зупинив Шинкарчук Максим, здобувши перемогу в очній зустрічі. В наступному турі Шинкарчук і Матвійчук грали між собою, проте напружений до останніх секунд поєдинок не виявив переможця. Як показав подальший розвиток подій, саме між цими трьома гравцями розгорнулася основна боротьба за розподіл призових місць. Інші потенційні претенденти втрачали очки. У 8 турі зустрілися принципові суперники Кохно - Петренко. Перший не дуже вдало проходив турнірну дистанцію, однак на дербі настроївся по-бойовому і виграв. Після такої перемоги здавалося чинний володар Кубка області вклиниться в боротьбу за призові місця. Проте, зустрівшись в останньому турі з Матвійчуком, зазнав чергової поразки і в результаті навіть не потрапив в залікову зону. Останньому ж перемога дозволила на фініші за додатковими показниками обійти Петренка та з 6,5 очками зайняти 2 місце. Минулорічний чемпіон області в 9 турі грав з Боришкевичем Романом, прагнув перемогти, однак – нічия і підсумкове 3 місце. А переможцем чергового етапу Рівненської серії Гран-Прі з шахів став Шинкарчук Максим, який впевнено пройшов турнірну дистанцію (6 перемог та 3 нічиї) та здобув 10 балів в свою скарбничку загального заліку Кубка області - 2013. Наші вітання!

Етап Кубка Рівненської області з шахів в Млинові відбувся вперше. До цього селище, що асоціюється з футбольною командою “Іква” та КВНівською командою “Бомба”, ще не організовувало такого рангу шахові змагання. Не знання того, що їх чекає, в деякій мірі стримало приїзд на турнір більшої кількості учасників. Проте ті що грали, були приємно здивовані гостинністю млинівчан та гарними умовами проведення шахового турніру в приміщенні ЗОШ № 3. А шахісти, які залишилися на ночівлю, до того ж мали змогу гарно провести дозвілля на березі мальовничої річки Іква. Організатори змагання пообіцяли надалі підтримувати шаховий спорт в районі, запланувавши створити шаховий гурток для дітей в Млинівській ЗОШ № 3. А головним ініціатором розповсюдження шахового руху на Млинівщині є Голова Рівненської обласної організації Народної Партії Шершун Микола Харитонович. Рівненська обласна федерація шахів дякує йому за це та висловлює впевненість в тому, що обласні шахові заходи в селищі, що розташоване поблизу музею - заповідника “Козацькі могили”, матимуть в майбутньому успішне продовження. А Рівненська серія Гран-Прі з шахів, як і Гран-Прі з автогонок Формули 1, не зупиняючись, крокує далі по регіонах. Наступний етап відбудеться 28-29 червня у Володимирці в дні проведення фестивалю "Бурштиновий шлях". Запрошуємо всіх прийняти участь!