Головна » 2018 » Вересень » 17 » 7 етап Кубка Рівненської області - 2018!
1:15 PM
7 етап Кубка Рівненської області - 2018!
Кубок області

15-16 вересня в Дубровиці відбувся 7 етап Кубка Рівненської області з шахів 2018 року. В турнірі, що проходив за швейцарською системою в 9 турів з обрахунком рейтингу ФІДЕ зі швидких шахів, змагалися 32 любителя шахів з Березнівського, Володимирецького, Дубровицького, Рівненського, Сарненського районів, міст Рівне та Вараш. В підсумку з результатом 7,5 очок з 9 можливих переможцем став Матвійчук Олександр, 2 місце в Смикало Северина, 3 місце в Клюки Сергія (всі з Рівного). Кращі інтелектуальні спортсмени в різних номінаціях отримали цінні подарунки, а перша вісімка шахістів Рівненщини здобула бали в загальний залік Кубка області. Змагання відбулися за організаційних зусиль Федерації шахів Рівненської області (керівник – Ковальчук Володимир), Федерації шахів Дубровицького району (Ткачук Андрій, Шугалевич Ігор, Жакун Олексій) та за фінансової підтримки місцевого громадського діяча Рожко Сергія Петровича.

Дубровицький етап Кубка області зібрав майже всіх найсильніших шахістів північних районів Рівненщини, підсилений гостями з Рівного. Стартовий склад учасників передбачав “рубку” за залікові бали кубка області. Після 3-х турів турнірну таблицю зі 100-% результатом очолили троє: Матвійчук Олександр, Данілюк Василь та Кот Андрій (в 2 турі переміг одного з фаворитів змагань — Петренка Олександра, а в 3 турі переміг в “дербі школярів”: Кот-Смикало: 1-0). В 4 турі поєдинок на 1 дошці (Данілюк-Матвійчук: 0-1) визначив одноосібного лідера, оскільки на 2 дошці “розійшлися миром” (Кот-Параниця: 1/2-1/2). В 5 турі Матвійчук “закріпив” лідерство, перемігши перспективного школяра з Вараша - Кота Андрія. “Помчалися” його наздоганяти двоє (набрали по 4 очки): Петренко (переміг в 5 турі безпосереднього конкурента в боротьбі за Кубок області — Данілюка) та Жакун Олексій (переміг лідера загального заліку кубка — Іллюка Петра). В 6 турі на 1 дошці суперники “розійшлися миром” (Петренко-Матвійчук: 1/2-1/2). В той же час “включився” в боротьбу Смикало Северин (переміг Жакуна). В цьому ж турі “досвід” трохи “охолодив” запал молодості (Іллюк-Кот: 1-0) . В 7 турі на 1 дошці “досвід” знову “відстояв” свої інтереси (Матвійчук-Смикало: 1/2-1/2). В цей час розвиток подій на “нижчих” дошках сприяв лідеру: Жакун переміг Петренка, Іллюк втратив пів-очка, Данілюк та Клюка ніяк не могли “вибратися на гору”. Таким чином, за два тури до завершення змагань верхня частини турнірної таблиці виглядала так: Матвійчук – 6,0 очок, Жакун, Смикало, Лобанов (ще один перспективний юнак з Вараша) – по 5,0, Петренко, Клюка, Іллюк, Данілюк, Кот Римарчук – по 4,5. Фаворити змагань поділили очки заключних турів наступним чином. 8 тур: Лобанов-Матвійчук: 0-1, Смикало-Данілюк: 1/2-1/2, Кот-Жакун: 0-1, Клюка-Римарчук: 1-0, Петренко-Іллюк: 0-1. 9 тур: Іллюк-Матвійчук: 1/2-1/2, Жакун-Клюка: 0-1, Смикало-Лобанов: 1-0, Данілюк-Якимчук: 1-0. Отже, 1 місце впевнено здобув Матвійчук Олександр. Наші вітання переможцю!