В шахматах нет ничего труднее, чем выбрать из двух примерно равных по силе продолжений сильнейшее, которое часто и бывает единственно верным.(Зигберт Тарраш)

Головна » 2015 » Листопад » 9 » 9 етап Кубка Рівненської області - 2015!
3:22 PM
9 етап Кубка Рівненської області - 2015!
Кубок області

8 листопада в Дубно завершився 9 етап Кубка Рівненської області з шахів 2015 року, який пройшов за швейцарською системою в 9 турів. Змагалися представники Березнівського, Дубенського, Дубровицького, Здолбунівського, Радивилівського, Рівненського, Сарненського районів та міста Рівне, а також гості з Львівської, Хмельницької, Тернопільської та Волинської областей, всього 34 учасника. З результатом 7,5 очок з 9 можливих переможцем став Петренко Олександр, 2 місце в Матвійчука Олександра (обоє з Рівного), 3 місце в Янюка Володимира з Шепетівки. Кращі інтелектуальні спортсмени в різних номінаціях отримали цінні подарунки, а перша вісімка шахістів Рівненщини здобула бали в загальний залік Кубка області. Змагання відбулися за організаційних зусиль Рівненської обласної федерації шахів (керівник – Ковальчук Володимир) та Дубенської районної федерації шахів (керівник – Пожарський Анатолій).

Після 4-х турів одноосібним лідером, який не втратив жодного очка, став Кохно Олександр. Цьому сприяла перемога в принциповому поєдинку з Матвійчуком Олександром (4 тур). Однак, в 5 турі його переможну ходу зупинив Петренко Олександр. Тож, саме Олександр ІІІ-й став кращим в 1-й ігровий день з 4.5 очками (в 4 турі зіграв у нічию з Янюком Володимиром). За ним розташувалися: Кохно, Янюк, Медведик (по 4 очки) та Матвійчук, Клюка, Іллюк, Демянюк (по 3.5). В 6 турі Петренко перемагає Медведика, а Янюк завдає другої поспіль поразки Кохну. В наступному турі ця пара знову здобуває перемоги (Петренко-Іллюк: 1-0, Данилюк-Янюк: 0-1). В цей момент стало зрозуміло, що саме хтось з них стане переможцем. Разом з тим, 8 тур вніс деяку інтригу: Матвійчук перемагає Петренка, а Іллюк забирає півочка в Янюка. В цьому ж турі відбувається головне дербі кубкових баталій 2015 року: Кохно-Клюка: 0-1. Слід зазначити, що для лідерів загального заліку цей турнір виявився не дуже вдалим: за його підсумками обоє не змогли покращити свої кращі 6 результатів. Таким чином, перед заключним туром Янюк та Петренко з 6.5 очками ділили перше місце, а в «спину їм дихав» Матвійчук з 6 очками. Коефіцієнт Бухгольця був кращий у Янюка, тож перемога 9 турі давала йому 1 місце, але суперник виявився дуже мотивований – Матвійчук. Олександру вдалося вдруге поспіль перемогти лідерів та обійти одного «на фініші» - 2 місце. А перемогу в турнірі заслужено здобув Петренко Олександр, який виявився сильнішим в заключній партії з Демянюком. Наші вітання!

Організатори Дубенського етапу Гран-Прі зробили неочікуваний сюрприз для учасників: змагання відбулися в одному з приміщень старовинного Дубенського замку. Тож шахісти мали можливість в перервах між партіями ознайомитися з культурною спадщиною міста, славетна історія якого нараховує сотні і сотні років.

Перед заключними етапом Кубка області (5-6 грудня, Острог) ситуація в турнірній таблиці не зазнала суттєвих змін. Два фаворита змагань (Кохно Олександр та Клюка Сергій) не змогли покращити свій очковий здобуток. Тож доля головного шахового кубка 2015 року вирішиться в Острозі. Щоб наздогнати лідера Клюці Сергію потрібно здобути не менше 8 очків (2 місце). В Дубно йому це не вдалося зробити (3 місце серед рівненчан). Інтрига зберігатиметься до останньої партії серії Гран-Прі.